36 miesięcy. Obowiązuje również przy samodzielnym montażu
- -25%
Stacja bramowa Vidos S2201
S2201
Stacja bramowa VIDOS S2201
Stacja bramowa VIDOS S2201 - główna jednostka modułowego systemu wideo domofonowego Vidos ONE. Wyposażony w kamerę o rozdzielczości 1920×1080 (1080p) z obiektywem typu fisheye - kąt widzenia ok. 180° szerokość oraz 96° wysokość. Podświetlenie nocne LED IR pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia w warunkach niedostatecznej widoczności.
Panel wyposażony jest w dwukierunkowy system audio z funkcją redukcji zakłóceń i eliminacji echa.
Stacja bramowa posiada 4 wyjścia alarmowe, którymi można zarządzać z poziomu monitora oraz 2 przekaźniki do sterowania furtką i bramą automatyczną.
Urządzenie zasilane jest w technologii LAN PoE (IEEE 802.3af) możliwe jest również zasilanie prądem stałym 12V z zewnętrznego zasilacza.
Wbudowany szyld na nazwisko z podświetlaniem LED (kolor podświetlenia – biały)
Model przeznaczony do montażu podtynkowego.
Kupując ten zestaw otrzymują Państwo:
- Stacja bramowa Vidos S2201
- Instrukcja
- Dowód zakupu
Zalecane akcesoria do zestawu
- Zalecany switch POE do zasilania urządzeń i przesyłania danych: Vidos PS42/65. Obsługuje do 4 urządzeń maksymalnie (stacje bramowe i monitory). W ofercie posiadamy również switche: 8, 16 i 24 portowe.
- Zalecany moduł Vidos B31 do podłączenia automatu bramowego. Stacja bramowa jest wyposażona dwa przekaźniki NO/NC, ze wspólnym zaciskiem COM. Moduł B31 pozwala zabezpieczyć elektronikę automatu bramowego.
- Dowolny elektrozaczep, najczęściej kupowanym jest Niskoprądowy elektrozaczep Vidos R5
- Przycisk wyjścia - przypadku furtek bez ruchomej klamki od wewnątrz, zalecamy zakup przycisku. Wygodny do zainstalowania jest przycisk natynkowy Vidos OP03 lub podtynkowy Vidos OP05 z podświetleniem LED (wymaga zasilania 12V)
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie są nowe, nieużywane, z pełną 36 miesięczną gwarancją producenta.
Częste pytania:
Skąd pobrać potrzebne aplikacje?
Aplikacja mobilna Vidos dla systemu, Android
Aplikacja mobilna Vidos dla systemu IOS
Dla komputerów PC z systemem Windows: Program Vidos One PC
Jak długie mogę zastosować przewody?
Maksymalna odległość pomiędzy: stacją bramową - switchem POE - monitorem, to po 100 m.
Rekomendowany przewód to skrętka Cat-5 Ethernet.
Mam problem z konfiguracją!
Poza instrukcją dostępną w zakładce "Instrukcje", zachęcamy do zapoznania się z materiałami wideo dostępnymi na Youtube.
Vidos One - Materiały Vidos
Instrukcje Vidos ONE
Najważniejsze poradniki dotyczące konfiguracji wideodomofonów Vidos ONE - od instalacji programów, przez uruchomienie systemu, aż po jego rozbudowę i dodatkowe ustawienia.
-
Część 1
[Vidos ONE] Część 1. Instalacja SADP i VIDOS ONE krok po kroku - aktywacja i konfiguracja urządzeńInstalacja dwóch najważniejszych programów do wyszukiwania, aktywacji i konfiguracji wideodomofonów z serii Vidos ONE. Pokazujemy też, jak sprawdzić adresację IP i dodać urządzenia do zarządzania w programie Vidos ONE.
-
Część 2
[Vidos ONE] Część 2. Uruchomienie wideodomofonu Vidos ONE - jedna stacja bramowa i jeden monitorSprawdź, jak uruchomić wideodomofon Vidos ONE w domu jednorodzinnym. Pokazujemy aktywację monitora, ustawienie adresów IP, powiązanie ze stacją bramową i test działania systemu.
-
Część 3
[Vidos ONE] Część 3. Jak dodać drugi monitor w systemie Vidos ONESprawdź, jak dodać drugi monitor w systemie Vidos ONE. Pokazujemy konfigurację dodatkowego monitora w tym samym lokalu oraz ustawienie monitora w drugim lokalu, np. w domu bliźniaku.
-
Część 4
[Vidos ONE] Część 4. Jak dodać drugą stację bramową do wideodomofonu Vidos ONESprawdź, jak dodać drugą stację bramową do systemu Vidos ONE. Pokazujemy dwa sposoby konfiguracji: prosty z poziomu monitora oraz zaawansowany z użyciem programu Vidos ONE.
-
Część 5
[Vidos ONE] Część 5. Ustawienia dodatkowe: kod dostępu, breloki, czas pracy elektrozaczepu, dodatkowa kameraSprawdź, jak ustawić dodatkowe parametry wideodomofonu Vidos ONE. Pokazujemy konfigurację czasu pracy elektrozaczepu, kodów dostępu, breloków, dodatkowego przekaźnika oraz kamer do podglądu.
| PRODUCENT | Vidos |
|---|---|
| MODEL | S2201 |
| ILOŚĆ OBSŁUGIWANYCH LOKALI | 1 przycisk wywołania |
| KAMERA | Przetwornik kamery CMOS 2Mpx / Rozdzielczość 1920×1080 |
| KĄT WIDZENIA | kąt widzenia ok. 180° szerokość oraz 96° wysokość |
| KOMPRESJA | H.264 |
| KOMUNIKACJA | Dwukierunkowa DUPLEX |
| PODŚWIETLANIE KAMERY | LED IR z czujnikiem zmierzchu |
| SZYLD | Wbudowany szyld na nazwisko z podświetlaniem LED (kolor podświetlenia – biały) |
| KOMUNIKATY GŁOSOWE | Komunikaty głosowe w języku polskim i angielskim. |
| FUNKCJE OBRAZU | BLC, DNR, WDR |
| WYJŚCIA | 2x NC/NO (30V, 1A) Możliwość otwierania elektrozaczepu oraz bramy automatycznej |
| CZYTNIK RFID | brak |
| INTERFEJS SIECIOWY | 1x RJ45 10/100 m POE |
| MODUŁ WIFI | brak |
| WYJŚCIA ALARMOWE | 4 wyjścia alarmowe |
| ZARZĄDZANIE | Własny interfejs WWW, przez komputer i aplikację VIDOS ONE, przez telefon w aplikacji mobilnej VIDOS ONE |
| ZASILANIE | DC 12V (BRAK ZASILACZA W ZESTAWIE) / POE 802.3af |
| KLASA SZCZELNOŚCI | IP65 |
| KLASA ODPORNOŚCI | IK07 |
| MATERIAŁ | Aluminium / tworzywo sztuczne |
| WYMIARY | 134x124x60 mm (z obiektywem 46 mm) |
| WYMIARY PUSZK | 117x107x44 mm |
- # System (wszystkie urządzenia są kompatybilne w ramach jednego systemu):
- Vidos ONE
- # Typ przewodów:
- Skrętka komputerowa UTP
- # Kamera w stacji bramowej:
- Ultra szerokokątna 1080p / 2mpix
- # Zasilanie stacji bramowej:
- - Z dodatkowego zasilacza (do kupienia oddzielnie)
- Z sieci LAN, korzystając z POE - # Wymiary stacji bramowej:
- 134x124x60mm (Puszka podtynkowa: 117x107x45mm)
- # Obsługiwane lokale:
- 1 lokal wewnątrz posesji
- # Sterowanie elektrozaczepem
- Tak - z wykorzystaniem dodatkowego zasilacza (NO/NC)
- # Sterowanie bramą:
- Tak
- # Sposób połączenia wideodomofonu z Internetem
- - Chcę połączyć monitor z routerem za pomocą przewodowej sieci LAN
Informacja o podmiotach odpowiedzialnych
Szczegóły
| Producent | |
|---|---|
| Nazwa: | VIDOS Sp. z o.o. |
| Kraj: | PL |
| Ulica: | Sokołowska 44 |
| Kod pocztowy: | 05-806 |
| Miasto: | Sokołów |
| e-mail: | biuro@vidos.pl |
Współpracuje z:
