36 miesięcy. Obowiązuje również przy samodzielnym montażu
- -25%
Stacja bramowa Vidos A2000-G/A2000-D/D2100-2
A2000-G-A2000-D-D2100-2
Stacja bramowa Vidos A2000-G/A2000-D/D2100-2
Zastosowanie stacja bramowej Vidos A2000-G, klawiatury A2000-D i ramki montażowej Vidos D2100-2 pozwoli zbudować stację bramową, który umożliwi komunikację z osobami przy wejściu do budynku oraz umożliwi kontrolę dostępu do budynku za pomocą kodu lub przy użyciu specjalnych kart. Stacja bramowa A2000-G posiada kamerę o wysokiej rozdzielczości i podświetlenie LED IR, co pozwoli na dobre widzenie osób przy wejściu nawet w warunkach niedostatecznej widoczności. Dwukierunkowy system audio umożliwi rozmowę z osobą przy wejściu. Moduł klawiatury A2000-D pozwoli na wywoływanie mieszkań w budynku wielorodzinnym oraz umożliwi otwieranie wejścia za pomocą kodu. Ramka montażowa D2100-2 pozwoli na estetyczne zamontowanie tych modułów w budynku.
Dla jednego mieszkania na posesji, wybieranie lokalu odbywa się za pomocą dedykowanego przycisku. Klawiatura służy wtedy jako szyfrator do otwierania furtki za pomocą kodu PIN.
Aby zadzwonić do mieszkania wybieramy:

Przy dwóch lub więcej lokali, wybieranie lokalu odbywa się poprzez naciśniecie właściwego numeru dla lokalu: 1, 2, 3, itd. i zatwierdzenie przyciskiem #.
Na przykład: dla domu z pięcioma mieszkaniami, aby zadzwonić do mieszkania numer 5, wybieramy:

Tylko lokal 1 posiada dedykowany przycisk, który można oczywiście zasłonić zaślepką.
Dla mieszkania nr 1, z kodem dostępu 1234, otwarcie furtki nastąpi po wpisaniu:
Stacja bramowa Vidos A2000-G
Stacja bramowa VIDOS A2000-G - główna jednostka modułowego systemu wideo domofonowego Vidos ONE. Wyposażony w kamerę o rozdzielczości 1920×1080 (1080p) z obiektywem typu fisheye - kąt widzenia ok. 180° szerokość oraz 96° wysokość. Podświetlenie nocne LED IR pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia w warunkach niedostatecznej widoczności.
Panel wyposażony jest w dwukierunkowy system audio z funkcją redukcji zakłóceń i eliminacji echa.
Stacja bramowa posiada 4 wyjścia alarmowe, którymi można zarządzać z poziomu monitora oraz 2 przekaźniki do sterowania furtką i bramą automatyczną.
Urządzenie zasilane jest w technologii LAN PoE (IEEE 802.3af) możliwe jest również zasilanie prądem stałym 12V z zewnętrznego zasilacza.
Wbudowany szyld na nazwisko z podświetlaniem LED (kolor podświetlenia – biały)
Możliwość dowolnego łączenia modułów i stworzenia własnej stacji bramowej, wyposażonej od 1 do 6 modułów, tak aby uzyskać żądaną funkcjonalność. Moduł główny zawsze jako moduł podstawowy.
Moduł klawiatury Vidos A2000-D
Moduł klawiatury numerycznej Vidos A2000-D przeznaczony do pracy w systemie Vidos ONE. Klawiatura spełnia podwójną funkcję, jest panelem służącym do wywoływana lokali w systemie wielorodzinnym i jednocześnie pełni rolę zamka szyfrowego umożliwiając otwieranie wejścia za pomocą kodu.
Pełna 12 przyciskowa klawiatura mechaniczna doświetlana jest diodami LED umożliwiając użytkowanie w warunkach niedostatecznej widoczności.
Ramka montażowa natynkowa Vidos D2100-2
Obudowa natynkowa przeznaczona do montażu dwóch modułów systemu VIDOS ONE.
Kupując ten zestaw otrzymują Państwo:
- Stacja bramowa Vidos A2000-G
- Moduł klawiatury Vidos A2000-D
- Ramka montażowa natynkowa Vidos D2100-2
- Instrukcja
- Dowód zakupu
Zalecane akcesoria do zestawu
- Zalecany switch POE do zasilania urządzeń i przesyłania danych: Vidos PS42/65. Obsługuje do 4 urządzeń maksymalnie (stacje bramowe i monitory). W ofercie posiadamy również switche: 8, 16 i 24 portowe.
- Zalecany moduł Vidos B31 do podłączenia automatu bramowego. Stacja bramowa jest wyposażona dwa przekaźniki NO/NC, ze wspólnym zaciskiem COM. Moduł B31 pozwala zabezpieczyć elektronikę automatu bramowego.
- Dowolny elektrozaczep, najczęściej kupowanym jest Niskoprądowy elektrozaczep Vidos R5
- Przycisk wyjścia - przypadku furtek bez ruchomej klamki od wewnątrz, zalecamy zakup przycisku. Wygodny do zainstalowania jest przycisk natynkowy Vidos OP03 lub podtynkowy Vidos OP05 z podświetleniem LED (wymaga zasilania 12V)
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie są nowe, nieużywane, z pełną 36 miesięczną gwarancją producenta.
Stacja bramowa Vidos A2000-G+D/D2100-2
Stacja bramowa Vidos A2000-G+D/D2100-2
Stacja bramowa Vidos A2000-G+D/D2100-2
Stacja bramowa Vidos A2000-G+D/D2100-2
Stacja bramowa Vidos A2000-G+D/D2100-2
Stacja bramowa Vidos A2000-G+D/D2100-2
Częste pytania:
Skąd pobrać potrzebne aplikacje?
Aplikacja mobilna Vidos dla systemu, Android
Aplikacja mobilna Vidos dla systemu IOS
Dla komputerów PC z systemem Windows: Program Vidos One PC
Jak długie mogę zastosować przewody?
Maksymalna odległość pomiędzy: stacją bramową - switchem POE - monitorem, to po 100 m.
Rekomendowany przewód to skrętka Cat-5 Ethernet.
Mam problem z konfiguracją!
Poza instrukcją dostępną w zakładce "Instrukcje", zachęcamy do zapoznania się z materiałami wideo dostępnymi na Youtube.
Vidos One - Materiały Vidos
Schemat Vidos One - A2000-G + A2000-D/EM - dwie stacje bramowe, dwa monitory
Schemat Vidos One - A2000-G + A2000-D/EM - dwie stacje bramowe, jeden monitor
Schemat Vidos One - A2000-G + A2000-D/EM - jedna stacja bramowa, dwa monitory, kamera
Schemat Vidos One - A2000-G + A2000-D/EM - jedna stacja bramowa, dwa monitory
Schemat Vidos One - A2000-G + A2000-D/EM - jedna stacja bramowa, jeden monitor, kamera
Schemat Vidos One - A2000-G + A2000-D/EM - jedna stacja bramowa, jeden monitor
| PRODUCENT | Vidos |
|---|---|
| MODEL | A2000-G |
| ILOŚĆ OBSŁUGIWANYCH LOKALI | 1 przycisk wywołania |
| KAMERA | Przetwornik kamery CMOS 2Mpx / Rozdzielczość 1920×1080 |
| KĄT WIDZENIA | kąt widzenia ok. 180° szerokość oraz 96° wysokość |
| KOMPRESJA | H.264 |
| KOMUNIKACJA | Dwukierunkowa DUPLEX |
| PODŚWIETLANIE KAMERY | LED IR z czujnikiem zmierzchu |
| SZYLD | Wbudowany szyld na nazwisko z podświetlaniem LED (kolor podświetlenia – biały) |
| KOMUNIKATY GŁOSOWE | Komunikaty głosowe w języku polskim i angielskim. |
| FUNKCJE OBRAZU | BLC, DNR, WDR |
| WYJŚCIA | 2x NC/NO (30V, 1A) Możliwość otwierania elektrozaczepu oraz bramy automatycznej |
| CZYTNIK RFID | brak |
| INTERFEJS SIECIOWY | 1x RJ45 10/100 m POE |
| MODUŁ WIFI | brak |
| WYJŚCIA ALARMOWE | 4 wyjścia alarmowe |
| PAMIĘĆ | Obsługa kart microSD do 128GB |
| ZARZĄDZANIE | Własny interfejs WWW, przez komputer i aplikację VIDOS ONE, przez telefon w aplikacji mobilnej VIDOS ONE |
| ZASILANIE | DC 12V (BRAK ZASILACZA W ZESTAWIE) / PoE 802.3af |
| KLASA SZCZELNOŚCI | IP65 |
| KLASA ODPORNOŚCI | IK07 |
| WYMIARY | 100x98x37 mm (z obiektywem 43,9 mm) |
| PRODUCENT | Vidos |
|---|---|
| MODEL | A2000-D |
| TYP | Moduł rozszerzeń. Wymagany zakup modułu głównego A2000-G |
| PRZYCISKI | Mechaniczne, podświetlane przyciski (kolor podświetlenia – biały) |
| KLASA SZCZELNOŚCI | IP65 |
| KLASA ODPORNOŚCI | IK07 |
| MONTAŻ | Moduł może być zamontowany zarówno w obudowie podtynkowej jak i natynkowej. |
| WYMIARY | 100×99×34 mm |
| ZASILANIE | Zasilanie z portu komunikacyjnego RS485 |
| PRODUCENT | Vidos |
|---|---|
| MODEL | RAMKA MONTAŻOWA D2100-2 |
| SPOSÓB MONTAŻU | Natynkowy |
| SERIA | Vidos One |
| KOMPATYBILNOŚĆ | moduły Vidos ONE |
| MATERIAŁ | aluminium |
| KOLOR | Grafit (ciemny) |
| WYMIARY | 219x107x37 mm |
- # System (wszystkie urządzenia są kompatybilne w ramach jednego systemu):
- Vidos ONE
- # Typ przewodów:
- Skrętka komputerowa UTP
- # Przekazywanie połączeń przez Internet na telefon
- TAK - chcę aplikację w telefonie
- # Kamera w stacji bramowej:
- Ultra szerokokątna 1080p / 2mpix
- # Zasilanie stacji bramowej:
- - Z dodatkowego zasilacza (do kupienia oddzielnie)
- Z sieci LAN, korzystając z POE - # Wymiary stacji bramowej:
- 219x107x37mm
- # Obsługiwane lokale:
- 1 lokal wewnątrz posesji
2 lokale wewnątrz posesji
3 lokale wewnątrz posesji
4 lokale wewnątrz posesji
5 lokali wewnątrz posesji
6 lokali wewnątrz posesji
8 lokali wewnątrz posesji
Urządzenie Wielolokatorskie - # Maksymalna ilość obsługiwanych przejść:
- Do szesnastu przejść maksymalnie
- # Maksymalna ilość monitorów w jednym lokalu:
- Do sześciu monitorów
- # Sterowanie elektrozaczepem
- Tak - z wykorzystaniem dodatkowego zasilacza (NO/NC)
- # Sterowanie bramą:
- Tak
- # Dodatkowe opcje otwieranie furtki:
- - Stacja bramowa z dodatkowym szyfratorem (otwieranie za pomocą kodu PIN)
- # Sposób połączenia wideodomofonu z Internetem
- - Chcę połączyć monitor z routerem za pomocą przewodowej sieci LAN
Informacja o podmiotach odpowiedzialnych
Szczegóły
| Producent | |
|---|---|
| Nazwa: | VIDOS Sp. z o.o. |
| Kraj: | PL |
| Ulica: | Sokołowska 44 |
| Kod pocztowy: | 05-806 |
| Miasto: | Sokołów |
| e-mail: | biuro@vidos.pl |
Współpracuje z:
